Gdzie kupić pampersy ekologiczne?

Stosowane są jako rodzaj chemicznego środka konserwującego w wielu produktach do pielęgnacji skóry, kosmetykach i produktach dla dzieci, aby zachować produkt „świeży” i wolny od bakterii. Uważa się, że parabeny są substancjami rakotwórczymi, ponieważ wykryto je w guzach raka piersi. Niedawno odkryto również parabeny występujące w organizmach morskich, co doprowadziło badaczy do przekonania, że parabeny z produktów, których używamy, są zmywane do oceanów i rozpraszane w naszym środowisku, szkodząc także zwierzętom. Parabeny jakich nie mają pampersy ekologiczne mają wiele nazw, najczęstsze to: butyloparaben, metyloparaben i propyloparaben.

Siarczany jakich nie mają pampersy ekologiczne:

Stosowane również jako środki konserwujące, toczyły się naukowe debaty na temat konkretnego zakresu skutków ubocznych siarczanów. Niektórzy badacze twierdzą, że jest to bezpieczne, twierdząc, że siarczany najskuteczniej usuwają wilgoć ze skóry w najgorszym przypadku, być może lekkiego podrażnienia. Inni jednak uważają, że siarczany mogą być również szkodliwymi substancjami rakotwórczymi. W niektórych rzadkich przypadkach u pacjenta może wystąpić skrajna wrażliwość lub alergia na siarczany, powodująca ciężkie zapalenie skóry lub nawet reakcje anafilaktyczne.

Ftalany jakich nie mają pampersy ekologiczne:

Ftalany stosuje się jako środki smarne i zmiękczające produkt, aby uzyskać gładszy produkt. Ftalany których nie mają pampersy eko mogą wpływać na hormony, uszkadzać narządy wewnętrzne i powodować problemy z rozrodczością lub wady wrodzone. Powiązano ją także z rakiem piersi.