Czy jedzenie z dostawą Bielany może być smaczne?

Jeśli chodzi o odżywianie, większość z nas wie, że należy przyjąć mentalność „wszystko z umiarem”. Ale jeśli chodzi o jedzenie w restauracji lub jedzenie z dostawą Bielany, znacznie mniej kontrolujesz, co trafia do twojego jedzenia. Oznacza to, że możesz jeść mnóstwo dodatków, tłuszczów nasyconych i trans oraz cukru, nawet o tym nie wiedząc. W końcu, jeśli nie jesteś tym, który to gotujesz, nie możesz naprawdę zagwarantować, co dzieje się w twoim jedzeniu zamawianym na wynos. Z powodu tego braku przejrzystości istnieją pewne produkty na wynos, od których warto trzymać się z daleka – co do zasady. Bez względu na to, do której restauracji idziesz — fast-casual, fast food lub w inny sposób — zaleca się, aby za wszelką cenę unikać tego najgorszego dania jakim jest jedzenie z dostawą Bielany.


W świecie epidemiologicznym mamy pomocny sposób myślenia o tym: „model wystarczającej przyczyny”. Pomyśl o tym modelu jak o kawałkach ciasta. Aby doszło do choroby, wszystkie kawałki ciasta muszą tam być: chory kierowca, kichanie/kaszel, cząsteczki wirusa przeniesione do paczki, bardzo krótki czas przed dostawą, dotykanie dokładnie tego samego miejsca na paczce, co kichać, a następnie dotykać twarzy lub ust przed umyciem rąk.

Tęsknisz za posiłkiem?
Wypróbuj jedną z tych polecanych restauracji na Bielanach na wynos lub dostawę Jeśli chodzi o jedzenie na wynos, „kierowca” można zastąpić „osobą pakującą posiłek”. Tak czy inaczej, przynosząc do domu posiłki z zewnątrz, należy wyjąć je z toreb/opakowań/pojemników i położyć na czystych naczyniach (i używać własnych sztućców). Jeśli chcesz, możesz użyć rękawiczek do otwierania opakowań/pojemników. Po zakończeniu należy wyrzucić materiały lub dokładnie je wyczyścić i poddać recyklingowi. Należy natychmiast umyć ręce przez 20 sekund mydłem i gorącą wodą przed jedzeniem. (Jeśli nie masz pod ręką mydła i gorącej wody, wystarczy środek do dezynfekcji rąk z co najmniej 60-procentowym alkoholem). Należy również wyczyścić i zdezynfekować wszystkie powierzchnie, na których zostały umieszczone materiały opakowaniowe w których zostało dostarczone jedzenie z dostawą Bielany. I nigdy nie dotykaj swojej twarzy.