Laserowe czy atramentowe drukarki fiskalne Poznań?

Lasery mogą brzmieć jak niebezpieczna technologia w drukarce, zwłaszcza przy całym tym papierze, ale co zabawne, są to w rzeczywistości jedne z najprostszych drukarek fiskalnych Poznań.

Jak więc działają drukarki fiskalne Poznań? Podstawową zasadą drukowania laserowego jest elektryczność statyczna, ta sama, co można uzyskać z nylonowego dywanu lub pocierając balon o włosy. Atomy naładowane przeciwnie są przyciągane do siebie, więc bęben wewnątrz drukarki jest naładowany dodatnio przez drut lub wałek, przez który przepływa prąd elektryczny. Gdy ten bęben się obraca, laser jest rzutowany na bęben, aby naładować go ujemnie w określonych miejscach, które odpowiadają miejscu, w którym chcesz umieścić atrament. Następnie drukarki fiskalne Poznań umieszczają na bębnie dodatnio naładowany toner (atramentowo czarny proszek). Ten dodatnio naładowany proszek przykleja się do części bębna, które zostały naładowane ujemnie przez laser.

Kiedy papier przechodzi przez drukarki fiskalne Poznań, otrzymuje ładunek ujemny przez ten sam drut lub wałek, który zabrał ładunek na bębnie. Papier następnie toczy się pod bębnem, przyciągając toner z bębna na papier dzięki silniejszemu ładunkowi ujemnemu.